PROTEZ DİŞ

Farklı nedenlerden ötürü kaybedilmiş dişlerin yerine yapılan protez dişler, günümüzde sıklıkla tercih edilen uygulamalardandır. Ağızda eksik olan dişler estetik açıdan olduğu kadar kişinin genel sağlığı açısından da büyük önem taşır. Protez dişin amacı, hastanın kaybolan fonksiyonlarının geri kazandırılmasıdır.  


Diş protezler; sabit protezler, hareketli protezler ve implant üstü protezler olarak 3 ayrı başlığa ayrılır.


Sabit Protezler


Mevcut dişlerden destek alınarak yapılan sabit protezler, dişlere yapıştırılır. Hasta tarafından çıkarılamazlar. Sabit protezlerin yapımında metal altyapılı ya da metal altyapısız porselenler kullanılır.


Hareketli protezler


Dişlerden ya da kaybedilen dişlerin kalan dişeti ve kemiklerinden destek alınarak yapılan protez çeşididir. Hastanın istediği zaman çıkarabildiği hareketli protezler, bölümlü ve tam protezler olmak üzere ikiye ayrılır.


Bölümlü protezler hastanın kendi dişlerine hassas tutucularla bağlanır. Bu yüzden tam protezlere oranla daha sabit olurlar. Hassas tutucuların geleceği dişlere ise mutlaka kron yapılmalıdır.


Tam protezler ise tüm dişlerin çekilmiş olduğu ağızlarda uygulanır. Çene kemikleri erimiş olan hastalarda tam protezlerin tutuculuğu zayıf olduğundan implantlarla birlikte uygulandıklarında tam başarı sağlanır. 

ÜCRETSİZ OTOPARK ve VALE HİZMETİ
(Kapalı otoparka LPG'li araç alınmaz.)