ORTODONTİ ( Diş Teli )

Ortodonti, uyumsuz ve çapraşık dişlerin uyum ilişkilerini teşhis ve kontrol eden,bu durumu önlemeye çalışan ve tedavisini yapan diş hekimliği branşının uzmanlık dalıdır.


Ortodontik problemler aşağıdaki nedenlerden dolayı oluşabilir,


Genetik etkenler,


Doğumsal anomaliler,


Yanlış solunum,


Parmak emme ve uzun süreli emzik kullanma,


Süt dişlerinin çürükten ötürü erken kaybedilmesi,


Diş gıcırdatma (Bruksizm),


Düşme veya çarpma sonucunda oluşan travmalar


Invisalign


Invisalign ortodontisinde, neredeyse görünmeyecek kadar şeffaf yapıya sahip apareyler kullanılır. Hastanın kolaylıkla takıp çıkarabildiği invisalign şeffaf plaklar, diş yapısına göre seriler halinde üretilirler. Invisalign tedavisi günlük yaşamı hiçbir şekilde etkilemez. Konuşma bozukluğuna neden olmaz. Şeffaf plakları yemek esnasında çıkartabilir sonrasında dişlerinizi fırçalayabilir ve rahatlıkla diş ipi kullanabilirsiniz. Invisalign plaklarının sıklıkla tercih edilebilir olmasının nedeni tamamen görünmez olmasıdır. Dışarıdan hiç kimse şeffaf plak taktığınızı fark etmez. Ağız içinde irritasyon gibi olumsuzluklara neden olmaz.

Lingual Ortodonti


Lingual ortodonti tedavisi, klasik ortodonti tedavisine göre daha farklıdır. Lingual ortodontide teller, dişlerin ön yüzeyi ve dudak arası kısmına değil, arka iç kısımlarına takılmaktadır. CAD/CAM sistemi ile hastaya özel tasarlanan ve birebir hastanın dişleriyle uyumlu altın alaşımlı braketler üretilerek lingual ortodonti gerçekleştirilir.
Lingual ortodonti, gelişimini tamamlayan gençlerde ve yetişkin hastalara uygulanır. Lingual ortodontinin tedavi süresi, normal ortodonti tedavisi ile aynıdır.


Metal ve Seramik Braketler 
 

ÜCRETSİZ OTOPARK ve VALE HİZMETİ
(Kapalı otoparka LPG'li araç alınmaz.)