KULAK BURUN BOĞAZ, BAŞ ve BOYUN CERRAHİSİ

 

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Merkezimizde kulak burun boğaz ve baş boyun bölgesi hastalıklarının tanısı, tedavisi ve ameliyatları alanlarında yurt içi- yurt dışında deneyim sahibi olan, uzun süre eğitim hastanelerinde asistan eğitimi vermiş Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Muayenelerde endovizüel görüntülü sistemler kullanılmakta, yetişkin ve çocuk tüm hastaların tıbbi bilgileri  arşivlenmektedir. Doktorlarımız tüm hastalarımızın dosya bilgi, tıbbi kayıtlarını ortak programdan izleyerek muayene ve tedavilerini sürdürmektedir.
Merkezimizde ileri teknoloji ile donatılmış ünitelerde hastalarımız için gerekli olan ses hastalıkları dil ve konuşma bozuklukları terapisi, apne horlama ve uyku, alerji ve solunum, nöro-otoloji (işitme, denge ve baş dönmesi) testleri, isşitme cihazı uygulaması, laboratuvar tetkikleri ile kültürler yapılmaktadır. Gereken hastalar ilgili branşlarda konsültan uzmanlarımızla birlikte tıbbi konseyimizde değerlendirilmektedir.

Tanı konulduktan sonra lokal anastezi ile yapılması planlanan müdahaleler, radyofrekans ve lazer uygulamaları merkezimiz ameliyathanesinde, genel anestezi gerektiren ameliyatlar ise belirlenmiş özel hastanelerde merkezimiz doktorları  tarafından yapılmaktadır.

 

tiroid ameliyatı ile ilgili görsel sonucu

Baş Ve Boyun Cerrahisi

Baş boyun bölgesinde yer alan gırtlak, tiroid ve paratiroid bezi, kaslar, kıkırdaklar ile diğer dokularla ilgili iltihap, şişlik, kitle, kist, tümörlerin tanı, tedavi ve ameliyatları merkezimiz doktorları tarafından yapılmaktadır. Gerekli durumlarda hastalarımız konsültan doktorlarımız ile birlikte tıbbi konseyde değerlendirilmektedir.
Baş-boyun bölgesinde şişlik, ağrı-ses kısıklıkları olanlar, yoğun sigara içenler endoskopik muayeneler yanında flexible endoskopi ve stroboskopi ile özellikle kanser açısından detaylı olarak incelenmektedir.

Ülkemizde sık rastlanan tiroid bezi hastalıkları, guatr, nodül-kistlerin muayenesi kan tetkikleri, ultrasonografisi ve iğne biyopsisi yapılmaktadır. Tiroid hastalıklarının tüm tetkikleri ve ilaç tedavilerinin yanısıra aşırı büyük guatrlarda, bazı nodüllerde, tümör ihtimali olan hastalarda gereken ameliyatlar ilgili uzmanlardan oluşan ekiple birlikte yapılmaktadır.

 

 

ÜCRETSİZ OTOPARK ve VALE HİZMETİ
(Kapalı otoparka LPG'li araç alınmaz.)