İMPLANT

Dental implantlar, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve genelde titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. 


İmplantın Başarısı Nelere Bağlıdır ?


İlk kural uygun vaka seçimidir. Doğru teşhis ve tedavi planlaması önemlidir. İmplantın yerleştirileceği bölgenin mevcut kemik kalınlığı ve yüksekliği çok önemlidir. Dişsizlik süresi kemik miktarını olumsuz etkilemektedir. Yani implanta karar verdiyseniz vakit geçirmemeniz yararınıza olacaktır. 


Ayrıca  implantların uygulandığı bölgenin ve tüm ağzın temizliği, implant üzerine yapılan protezler, bu protezlerin karşıt çenelerle olan ilişkileri ve kontrol seansları da implant başarısındaki çok önemli kriterlerdir.


İmplantın Avantajları 


    • İmplant uygulamaları sağlıklı bir ağız için fonksiyon, estetik ve anatomik açıdan doğal dişin en iyi alternatifi olarak görülmektedir.
    • İmplant üzerine yapılan total ( damak ), parsiyel veya sabit protezler hiç oynamaz, tutuculuk maksimumdur.
    • Çekilmiş dişlerin olduğu kemik bölgelerinde zamanla madde kaybı olur ve kemik incelir. Buna bağlı yüz profilinde bir takım değişiklikler olur. İmplantın yerleştirilmesiyle bu kemik kaybı engellenir.
    • Çiğneme fonksiyonu düzeldiği için daha dengeli ve iyi beslenme sağlanır.
    • Doğal görünüm ve estetiğin sağlanması ile kişinin kendine güveni artar.

ÜCRETSİZ OTOPARK ve VALE HİZMETİ
(Kapalı otoparka LPG'li araç alınmaz.)