PEMBE ESTETiK - EVDE ve KLİNİKTE DİŞ BEYAZLATMAK MÜMKÜN

Diş eti estetiği söz konusu olduğunda var olan soruna göre tedavi yöntemi değişiklik gösterir. Bazı durumlarda, gülümsediğinizde çok fazla görünen dişetlerinin küçültülmesi gerekirken bazen de diş etlerine ilave yapılması gerekir.

Bazı durumlarda yalnızca dişetlerinde değil dişlerin dizilmesinde de sorunlar vardır ve öncelikle dişetleri ilgili düzenlemeler yapılarak  tedaviye başlanmalıdır. Diş eti estetiği (pembe estetik) ile ilgili yapılan minimal düzeltmeler bile bazen çok yüz güldürücü olabilmektedir.

Estetik amaçlı bu girişimlere başlanmadan önce diş etlerinin sağlıklı olması gereklidir. Eğer şiş, kızarık ve kanamalı dişetleri söz konusu ise, herhangi bir tedaviye başlamadan önce diş etlerinin tedavi edilmesi gerekir. Böyle durumlarda Diş taşı temizliğidiş eti küretajı gibi tedavilerin ardından işlemlere başlanmalıdır.

Dişetlerinin tedavisi tamamlandıktan sonra eğer dişlerinizin renginden memnun değilseniz diş beyazlatma işlemine geçilerek aydınlık, ferah yani estetik bir gülüşe kavuşabilirsiniz.

 

Diş Beyazlatma (bleaching), dişlerin yüzeylerinde meydana gelen renkli organik ve mineral maddelerin diş beyazlatma jelleri ile temizlenmesi işlemidir. Diş renklenmeleri estetik nedenlerle diş hekimlerine müracaat eden hastalarda en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Kalıcı dişlere sahip herkes diş beyazlatma işleminden faydalanabilir. Uygulama süresi, uygulamanın tipine ve rengin koyuluğuna göre değişmektedir.

 

Şu anda bilinen iki değişik beyazlatma yöntemi vardır:

  • Home Bleaching (Ev Tipi Beyazlatma Yöntemi)

Bu yöntemde hekim dişlerden ölçü alarak laboratuvara bu ölçüyü verir. Alınan bu ölçüden dişlerinizin üzerine tam oturan, ince şeffaf bir plak hazırlanır. Bu plağın içine hasta tarafından diş beyazlatma ajanı uygulanarak kullanılan ilacın tipine göre belli bir süre beklenir ve beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Kaç kez uygulama yapılacağı hekiminizin yapacağı muayene sonucunda ortaya çıkacaktır.

  • Office Bleaching (Klinikte Lazer İle Yapılan Beyazlatma Yöntemi)

Dişler üzerine uygulanan bleaching ajanının, özel bir ışık  kaynağı ile aktive edilmesiyle yapılan beyazlatma yöntemidir. Ofis beyazlatmada yaklaşık 45 dakikada tüm alt ve üst çenedeki dişler beyazlamaktadır.

soru - yorum

ÜCRETSİZ OTOPARK ve VALE HİZMETİ
(Kapalı otoparka LPG'li araç alınmaz.)