DİŞ BEYAZLATMA İLE YENİDEN GÜLÜMSEYİN

Diş beyazlığı her zaman için sağlıklı ve genç görünümü tamamlayan bir etki yaratır. Günümüzde diş beyazlığını korumak ya da geri kazanmak bir ayrıcalıktan çok bir ihtiyaç konumundadır. Doğru ve etkili diş beyazlatma tıbben kabul edilmiş yöntemler ile ağız ve diş sağlığını tehlikeye atmadan dolayısıyla dişhekimi kontrolünde yapılan beyazlatmadır.

Modern beyazlatma yöntemi diş içerisine nüfuz etmiş renklendirici maddelerin (pigmentlerin) kimyasal olarak parçalanması esasına dayanmaktadır. Bu amaçla özel olarak imal edilmiş jel formundaki ilaçlar diş yüzeyine uygulanmaktadır. Beyazlatma tedavisi klinikte yapılıp tamamlanabileceği gibi evde ya da dışarıda beyazlatma şeklinde de olabilir.

Klinikte yapılan beyazlatma yönteminde yüksek yoğunluktaki jel dişlere sürülerek ışık enerjisi yardımıyla diş rengi açılmaktadır. Dışarıda uygulanan yöntem ise kişiye özel olarak hazırlanan ağız plaklarına uygun yoğunluktaki beyazlatma jelinin konulması ve plağın ağızda tutulması şeklindedir.

Beyazlatma tedavisi sonrası belli birkaç hafta dişlerin renklendirici gıdalardan uzak tutulması önerilmektedir. Bu hassas dönem boyunca koruyucu flor içerikli gargaralar ya da jeller dişlere uygulanabilir.

Diş beyazlatma yöntemi ile elde edilen beyazlık oldukça kalıcıdır. Kişisel yaşam koşullarına bağlı olarak yinelenmesinde herhangi sakınca yoktur.

soru - yorum

ÜCRETSİZ OTOPARK ve VALE HİZMETİ
(Kapalı otoparka LPG'li araç alınmaz.)