ENT'DEN HABERLER
HAFTALIK BİLİMSEL TOPLANTI
Tüm doktorlarımızın katılımı ile gerçekleşen haftalık bilimsel toplantımızda, Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Sümeyra Öztürk’ün; ses terapi teknikleri ve MDVP (ses analizi) hakkında gerçekleştirdiği sunum dinlendi. Ses tellerinde oluşan nodüllerde uygulanan terapi teknikleri tartışıldı.
ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ (PEDODONTİ)
PEDODONTİ NEDİR ? Pedodonti (Çocuk Dişhekimliği), 0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan bilim dalıdır.
 
DAHA GENÇ GÖRÜNMEK İSTER MİSİNİZ?
Yıllar içinde alın, kaşların arası, göz-dudak kenarları vb. bölgelerde sürekli mimik hareketlerinin etkisi ile kaslarda ilk süreçte yüzeysel zamanla derinleşen derin çizgiler oluşur.
ALERJİK RİNİTTE FOTOTERAPİ
Hapşırık nöbetleri, burun akıntısı ve kaşıntı alerjik rinitin en tipik belirtileridir. Özellikle mevsim geçişlerinde kendini iyice hissettiren ve kişinin yaşam kalitesini ciddi biçimde bozan alerjik rinit tedavisinde ‘Fototerapi’ yeni bir umut ışığı olarak görülüyor.
 
YENİDOĞAN İŞİTME TARAMALARI (OAE, ABR BERA)
Dil ve konuşmayı öğrenme açısından yaşamın ilk yılları kritik öneme sahiptir.  İşitme kaybı çocukların konuşma ve dil gelişimini, psikolojik ve sosyal gelişimini olumsuz yönde etkiler. Yapılan araştırmalarda ilk 6 ayda işitme kaybı tanısı konup işitme rehabilitasyonu sağlanmış bebeklerin
Basında ENT
ENT Çocuk Kulübü
2014 © ENT TIP MERKEZİ Her hakkı saklıdır