ENT'DEN HABERLER
HAFTALIK BİLİMSEL TOPLANTI
Tüm doktorlarımızın katılımı ile gerçekleşen haftalık bilimsel toplantımızda, Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Sümeyra Öztürk’ün; ses terapi teknikleri ve MDVP (ses analizi) hakkında gerçekleştirdiği sunum dinlendi. Ses tellerinde oluşan nodüllerde uygulanan terapi teknikleri tartışıldı.
ÇOCUKLARDA ALERJİ YAPAN BESİNLER
Hiçbir anne çocuğun hastalanmasını istemez. Sağlıklı ve doğru büyümesi için, “doğru beslenme” en dikkat edilmesi gereken ayrıntıdır. Çocuklarımızın beslenmesinde tercih ettiğimiz yiyeceklerin kimi zaman yan etkileri olabilmektedir.
 
BURUN TIKANIKLIĞI
Op. Dr. Sinan YücelKulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Burun solunum açısından en önemli organlardan biridir. Koku ve tat alınımına yardımcı olma yanında, solunan havanın temizlenmesi, nemlendirilmesi ve ısıtılmasını sağlar.
HORLAMA CİDDİ BİR SORUNDUR
Tedavi şüphesiz tanıya dayanır. Tıbbi tedavinin belirlenebilmesi için hastanın burun, ağız, boğaz ve boynunun detaylı muayenesi sonrası apne ve horlamanın boyutu ve kişinin sağlığına etkisini belirlemek açısından uyku laboratuarı çalışmaları yapılır
 
ALERJİK RİNİTTE FOTOTERAPİ
Hapşırık nöbetleri, burun akıntısı ve kaşıntı alerjik rinitin en tipik belirtileridir. Özellikle mevsim geçişlerinde kendini iyice hissettiren ve kişinin yaşam kalitesini ciddi biçimde bozan alerjik rinit tedavisinde ‘Fototerapi’ yeni bir umut ışığı olarak görülüyor.
Basında ENT
ENT Çocuk Kulübü
2014 © ENT TIP MERKEZİ Her hakkı saklıdır